اشعه ماوراءبنفش عامل ابتلا به سرطان ملانوم/ خطر برنزه کردن پوست

  1. خانه
  2. دانستنی ها
  3. اشعه ماوراءبنفش عامل ابتلا به سرطان ملانوم/ خطر برنزه کردن پوست
اشعه ماوراءبنفش عامل ابتلا به سرطان ملانوم/ خطر برنزه کردن پوست

اشعه ماوراءبنفش عامل ابتلا به سرطان ملانوم/ خطر برنزه کردن پوست

دبير سمینار تازه‌های تشخیص و درمان ملانوم، از اشعه ماوراء بنفش خورشید به عنوان عمده ترین عامل ابتلا به سرطان ملانوم نام برد و افزود: برنزه کردن پوست نیز از فاکتورهای خطر محسوب می شود.
دکتر فرشید فرهان با اشاره به سمینار یک روزه تازه‌های تشخیص و درمان ملانوم که هشتم مرداد ماه جاری در هتل استقلال تهران برگزار می شود، با عنوان این مطلب که اخیرا در درمان اين نوع سرطان پیشرفت‌های چشمگيري  حاصل شده است، گفت: تا کنون در درمان مراحل پيشرفته اين بيماری كه با مرگ و مير بالایی همراه بوده از شيمی درمانی و ایينترفرون استفاده می شد كه اثربخشي كم و عوارض بالایی دارند.

وی ادامه داد: ولی طی چند سال اخير با شناخت بيشتر از سيستم ايمنی بدن كه در روند ايجاد سرطان و مقابله با ان دخيل است داروهاي جديدي براي اين بيماری كشف شده و در مطالعات بالينی مورد استفاده قرار گرفته است كه نتايج ان چشمگير بو ده و پيش آگهی اين بيماری مهلک را بطور قابل ملاحظه اي تغيير داده است. لذا، در این سمینار ضمن بحث و تبادل نظر در خصوص همه مسايل مرتبط با اين بيماري توجه خاصي به جنبه هاي مختلف درمانهاي جديد خواهد شد

فرهان اظهار کرد: انجمن رایوتراپی آنکولوژی ایران خود را متعهد می‌داند در مورد سرطان هاي مختلف گردهمایی علمی برگزار و همکاران را در جریان آخرین یافته‌های پزشکی در این خصوص قرار دهد.

وی افزود: تومورهای پوستی از شایع‌ترین تومورها هستند که از جمله آنها می‌توان به ملانوم های بدخیم اشاره کرد. البته در میان تومورهای پوستی، ملانوم های بدخیم شیوع بالایی ندارند اما تا کنون در همایش ها و کنگره ها به آن توجه چندانی نشده بود و این سمینار برای نخستین بار به صورت اختصاصی درباره ملانوم ها صحبت می کند.

دبير سمینار تازه‌های تشخیص و درمان ملانوم با بیان اینکه ملانوم ها از لحاظ آماری در امریکا ششمین سرطان شایع محسوب می شوند عنوان کرد: در تمام دنیا و از جمله ایران هم بر اساس آمار سال 88 سرطان‌های پوستی در ردیف شایع ترین سرطان‌های قرار می گیرند.

وی افزود: اخیرا در درمان ملانوم‌ها پیشرفت های بسیاری حاصل شده است که ایمنوتراپی، تارگت تراپی (دارودرمانی هدفمند) و شیمی درمانی از این جمله است  و قصد داریم در این سمینار پیشرفت های جدید را معرفی و بررسی كنيم.

 

ارسال نظر