بیمارستان آیت اله کاشانی

بیمارستان تامین اجتماعی
  • 25 بازدید
User

بیمارستان آیت اله کاشانی

بیمارستان تامین اجتماعی
  • 25 بازدید

درباره بیمارستان آیت اله کاشانی

بیمارستان آیت اله کاشانی با قدمت قریب به پنجاه سال در منطقه جنوب شرقی تهران در زمینی به مساحت ٧٣٧٥ متر مربع و زیر بنای حدود ٧٠٠٠ متر مربع شامل ساختمان بیمارستان در سه بال شرقی ، شمالی و غربی که به صورت چهار طبقه ( زیر زمین ، همکف و دو طبقه فوقانی ) و درمانگاه و ساختمان شماره٣ در سال ١٣٤١ به بهره بردای رسیده و از آن زمان تاکنون با حوزه فعالیت وسیعی از جنوب ، جنوب شرقی و بخش عمده ای از منطقه مرکزی تهران ، شهرستان ری ، شهر و شهرکهای جنوبی تهران ، شهرستان ورامین ، پاکدشت و ... به مرور زمان و توسعه مراکز درمانگاهی اقماری از جمله نادرترین بیمارستانهای تامین اجتماعی بوده است که دارای بیشترین واحدهای اقماری می باشد .
 این واحد درمانی نیز همانند سایر مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی قبل از قانون الزام تحت پوشش وزارت بهداری سابق بوده که به همین لحاظ این بیمارستان نقش مرکزیت بهداری جنوب تهران را نیز ایفا می نموده است .
 قدمت نزدیک به نیم قرن این بیمارستان ، فقدان و یاکمبود بیمارستان در این بخش از شهر تهران ، تراکم بسیار زیاد بیمه شدگان و مشمولین تامین اجتماعی ، قرار گرفتن در نزدیکی شهرستانهای ری ، ورامین و شهرکهای بیشمار و همچنین مسیر تردد بیماران شهرستانها و استانهای مرکزی کشور و وجود کارخانجات صنعتی و واحدهای تولیدی متعدد موجب نهادینه شدن این مرکز درمانی در این منطقه گردیده است که همواره این بیمارستان با خیل عظیم مراجعین به واحدهای کلینیکی و پاراکلینیکی سرپایی و بستری روبرو بوده است .
استهلاک ساختمان ، تاسیسات و بهینه نبودن فضاهای پشتیبانی ، درمانی ( اعم از سرپایی و بستری ) و مهم تر از همه محدودیت زمین بیمارستان باعث گردیده است که این واحد در چندین نوبت تاکنون شاهد بازسازی و نوسازی باشد و این نیاز همچنان نیز احساس می گردد .
 از جمله مهم ترین عملیات بازسازی و نوسازی انجام شده در ٢٠ سال بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی میتوان موارد ذیل را برشمرد :

 بازسازی کلی بیمارستان از لحاظ تغییر فضاهای داخل و تاسیسات مکانیکی و الکتریکی در بدو انقلاب توسط جهاد دانشگاهی
 ٢-انجام نوسازی بخش های اداری ، مالی بیمارستان به صورت قرینه در دو طرف غرب و شرق درمانگاه بیمارستان توسط شرکت خانه سازی در سال ١٣٧٢- ١٣٧١
 ٣-بازسازی بال غربی بیمارستان از طریق مقاطعه کاری و تحت نظارت دفتر فنی معاونت درمان سازمان در سال ١٣٧٥ لغایت بهمن ١٣٧٧
 علیهذا با عنایت به مطالب پیشگفت ، نیاز به انجام بازسازی بال شرقی ( شامل بخشهای بستری و رادیولوژی ) و بال شمالی ( شامل اطاق عمل و بخشهای بستری ) و همچنین احداث ساختمان ٤ طبقه درمانگاه و اورژانس بیمارستان و اتصال آن به قسمت جنوبی ساختمان بیمارستان به منظور توسعه فضاهای درمانگاهی و CCU و تفکیک بخشهای سرپایی و بستری طی مصوبه ١/٦٣١ هیات مدیره محترم سازمان مورد تصویب قرار گرفت و در حال حاضر طراحی فاز یک و دو ( معماری و تاسیساتی ) ساختمان مورد نظر توسط واحد فنی شرکت خانه سازی انجام گردیده است
 همچنین بازسازی بال شرقی بیمارستان نیز در اواخر سال ١٣٧٩ آغاز و در نیمه اول سال ١٣٨٠ در ٤ طبقه به پایان رسیده و بازسازی بال شمالی از نیمه سال ١٣٨٠ آغاز و در نیمه شعبان سال ١٣٨١ به پایان رسیده است که طبقات بازسازی شده شامل : اتاقهای عمل – زایشگاه – پذیرش بخش بستری – سالن انتظار و ... می باشد . در بازسازی انجام شده بالهای شرقی و شمالی دقت و توجه خاص به تاسیسات و فضای فیزیکی به لحاظ گردش و چرخه کار گردیده و از نقطه نظر امکانات رفاهی در اتاقهای بستری دستشویی ، توالت و حمام پیش بینی گردیده است .

 ٤-بازسازی بخشهای اورژانس – CCU – آندوسکوپی و زنان و زایمان از سال ١٣٨٥ لغایت اردیبهشت ١٣٨٦
 ٥-بازسازی آزمایشگاه و توسعه فضای آن از سال ١٣٨٥ لغایت خرداد ١٣٨٦
 ٦-بازسازی فضای داروخانه ، واحد تزریقات و پانسمان درمانگاه شهید عباسی باقر شهر در سال ١٣٨٥
 ٧-بازسازی آزمایشگاه پلی کلینیک فدائیان اسلام در سال ١٣٨٥
 ٨-بازسازی بخش جراحی زنان در سال ١٣٨٥
 ٩-شروع ساخت پروژه ٤ طبقه در ضلع جنوبی بیمارستان ( اورژانس - داروخانه – آزمایشگاه – اتاق عمل و CSSD – CCU – Post ccu از تیرماه ١٣٨٨
 ١٠-احداث فضا جهت CT Scan ، نصب و راه اندازی از بهمن ماه ١٣٨٩
 ١١-احداث فضای مناسب جهت نگهبانی – حضوروغیاب – انتظامات و واحد صندوق در اواخر نیمه دوم سال ١٣٨٩

تخصص ها

  • بیمارستان تخصصی

بیمه های طرف قرارداد

  • بیمه سلامت ایرانیان
  • بیمه تامین اجتماعی

0  نظرات

پرسش ها

هنوز پاسخی ارسال نشده.